Jestem lepsza od Ciebie, czyli o porównywaniu się kobiet

Opublikowany 16 mar 2021
♥Mój e-book Kosmetologia dla nastolatków jest już dostępny!
sklep.angelikagrabowska.com/produkt/kosmetologia-dla-nastolatkow/
Opowiadam o tym co uważam na temat uwag i komentarzy z gatunku "jestem lepsza od Ciebie", czyli ogólnie o porównywaniu się kobiet. Kiedy mnie komplementujecie, nie musicie pisać, że w przeciwieństwie do innej youtuberki ja coś robię dobrze, a ona źle. Zdarza się też, że ktoś napisze, że ktoś jest lepszy ode mnie i to ja coś robię nie tak. Strasznie nie lubię takich sytuacji. Nie dlatego, że czuję się urażona, ale z powodu, że nie cierpię kiedy druga kobieta traktuje to jako komplement i się z tego cieszy. Wolałabym żebyśmy wszystkie zwracały uwagę na to w jakiej formie przesyłamy komplementy. Żebyśmy nie mówiły: no, w porównaniu do kogoś - robisz świetną robotę. Można po prostu powiedzieć: robisz świetną robotę i bardzo Ci za nią dziękuję, bo mi pomaga. To właśnie rodzaj komplementu, który nie jest nacechowany negatywnie i jest szczery. Wspierajmy się - cieszę się, że świat kobiet zaczyna się zmieniać i działamy wspólnie, a nie przeciwko sobie, ale mimo to jeszcze sporo pracy przed nami.
♥♥♥♥♥ INSTAGRAM♥♥♥♥♥
_angelikagrabowska
♥♥♥♥♥TikTok♥♥♥♥♥
vm.tiktok.com/Jeu7NES/
►►►Zobacz również
►Nie lubię kobiet. Co mnie denerwuje w innych kobietach? Story time
plthrow.info/my/wideo/0oqTYXu719FmdKc.html
►Umyj twarz i trądzik zniknie
plthrow.info/my/wideo/vqOcgWmtmcmsg58.html
►Brak makijażu jest nieprofesjonalny. Szczególnie w pracy!
plthrow.info/my/wideo/0mWRfJmsy56nl4E.html
►Nie noszę stanika. Moje zwisy to mój problem
plthrow.info/my/wideo/lnh5fZi1s7BmZ5c.html
►Kosmetolog reaguje na Andziaks u kosmetyczki
plthrow.info/my/wideo/yYadh5_a2pqcpok.html
ROZDZIAŁY:
0:00​​​​​​ Wstęp
0:46 Wygrałam konkurs na Beauty TikTokerkę
1:02 Moje spostrzeżenia
10:41 Podsumowanie
11:02 Zakończenie
♥♥♥♥♥ SUBSKRYBUJ ♥♥♥♥♥
bit.ly/3bbv8Wa
►►► Facebook
goo.gl/PahP11
►►►Grupa na Facebooku Kosmetologia dla każdego
groups/kosmetologiadlakazdego/
►►►Sprawdź mój podcast Kosmetologia dla każdego
open.spotify.com/show/6qeUbOTNeR4NLDxS5ipoAZ?si=fVJJtj0TQ6ewLb_P6_6HOQ
♥♥♥ Business inquiries/współpraca ♥♥♥
wspolpraca@angelikagrabowska.com
♥♥♥Napisz do mnie♥♥♥
kontakt@angelikagrabowska.com

►►► Sprzęt, na którym pracuję
►Mój laptop, na którym montuję filmy i obrabiam zdjęcia
www.ceneo.pl/82074221#crid=414959&pid=21700
►Mój telefon, którym w większości wykonuję zdjęcia na Instagram
www.ceneo.pl/55424281#crid=414960&pid=21700
►Mój telefon, którym w większości wykonuję zdjęcia na Instagram (aktualizacja 01.01.2020)
www.ceneo.pl/85618342#crid=414961&pid=21700
►Mikrofon, którego używam (aktualizacja listopad 2020)
www.ceneo.pl/76017143#crid=414962&pid=21700
►Aparat, którym nagrywam na PLthrow
www.ceneo.pl/oferty/lustrzanka-canon-600d#cid=37349&crid=328121&pid=21700
►Aparat, którym nagrywam na PLthrow (aktualizacja listopad 2020)
www.ceneo.pl/80704170#crid=414963&pid=21700
►Mój obiektyw
www.ceneo.pl/39821859#cid=37349&crid=328123&pid=21700
►Obiektyw od 19/06/2020
www.ceneo.pl/37898886#crid=347472&pid=21700
►Obiektyw od 11/2020
www.ceneo.pl/37874346#crid=414964&pid=21700
►Lampy, których używam
www.ceneo.pl/Sprzet_studyjny;szukaj-softbox#crid=328124&pid=21700
►Aparat, którym nagrywam vlogi
www.ceneo.pl/42143294#crid=328125&pid=21700
Niektóre linki są afiliacyjne, oznacza to, że jeśli coś kupicie lub klikniecie, ja dostaję z tego małą prowizję.

Komentarze

 • Jak Was interesuje moja pielęgnacja to na story jest poranna :D instagram.com/_angelikagrabowska/

 • Ktoś: Wiesz twoja siostra jest od ciebie lepsza. Powinnaś być bardziej jak ona. Ja w myślach: Jak ty tylko raz w życiu rozmawiałaś z moją siostrą, a ze mną bodajże trzy razy no na pewno zajebiście znasz mnie i moją siostrę Do dziś mnie to boli

 • Ja nie lubię obrażać takich miłych i fajnych ludzi jak Pani bo wiem że sama bym tak nie chciała więc dla czego mam to robić drugiej osobie

 • Dziękuję za ten film. Zawsze gdy ktoś pytał mnie o to co czytam czułam, że powinnam wymieniać jakieś ambitne książki. Ale ja lubię przewidywalne romansidła i co z tego? To mi czytanie ma sprawiać przyjemność. Wiele czasu zajęło mi zrozumienie tego, ale to smutne, że pewne gatunki są wpychane do worka nieambitnych, gdy każda książka może być ambitna, bez względu na gatunek. Pozdrawiam!

 • super film Angewlika

 • Ważne jest to jak która daje dupy

 • 2:25 -> makijaż w pracy/podczas rozmowy o pracę. Doceniam to, co mówisz! Ja nie maluję się na co dzień, a na rozmowę czy po prostu do pracy tym bardziej nie, chyba że mam na to naprawdę ochotę - zazwyczaj i tak jest to tylko tusz do rzęs. W makijażu czuję się niekomfortowo, na pewno rozmażę tusz, albo nierówno rozłożę podkład. Chciałabym tego uniknąć w i tak już stresującej sytuacji - rozmowa o pracę, egzamin. Nigdy nie myślałam o tym jako o nieprofesjonalnym.

 • Dziękuję Ci za ten film 😙 Gdy mówiłaś o swojej "przemianie" z "czarnego i trampkow" na "brokat i róż" czułam jakbyś mówiła o mnie. Kiedyś też usiłowałam być "inna, a nie jak reszta dziewczyn" A teraz kocham wszystko co ma jednorożce czy motylki itp. bo mi się podobają, ale też lubię ubrać się jak punk czy wyjść w dresie i tyle. Niejednokrotnie usłyszałam jakieś niemiłe komentarze, że jestem infantylna, czy jak to tak w dresie gdzieś iść. Ale już mnie to nie obchodzi, to ja jestem w dresie w motylki i dobrze mi w nim 😁!!!

 • Zresztą, co do podejścia typu "odrzucam wszystko,co dziewczęce" ,to ostatnio oglądałem analizę strojów we "Wrednych dziewczynach"': tj, pięciu głównych bohaterek. I we fragmencie poświęconym Janis wspomniane było właśnie to myślenie, które jakoby widać w jej stylówach(i to mimo, że nosi ona niekiedy spódnice).

 • Bardzo potrzebny film, zupełnie się zgadzam❤❤❤

 • Jesteś rocznik Justina😮😁💜

 • O jacie dziękuje ci bardzo za ten filmik i mam nadzieję że dotrze to do jak największej ilości dziewczyn. Sama miałam tak że moja najlepsza koleżanka ,,upokorzyła mnie" bo powiedziała że mam TYLKO jedną rzecz z jakiegoś tam sklepu a (Nazwijmy ją Iga) ma pełno fajnych rzeczy...

 • Świetny film! To straszne jak od małego jesteśmy porównywani i przez to uczeni, że powinniśmy się porównywać do innych, powinniśmy porównywać innych do siebie oraz innych do innych. ;) A co do czytania przed snem - ja przez pewien czas (na szczęście krótki) miałam problem z zasypianiem i po wielu próbach z technikami relaksacyjnymi, różną muzyką, masażem, aromaterapią itp. odkryłam, że nic nie pomaga mi lepiej niż Cacao DecoMorenno i dobra wieczorynka dla dzieci. Ten spokój ducha że znów wszystko dobrze się skończyło... No bezcenne :D

 • Super film

 • Też mam taką "Zosię" do której mnie porównują

 • Bardzo przyjemnie się tego słuchało. Jest to temat nie poruszany aż tak często, a uważam że powinno się dyskutować jak najwięcej i to nie tylko w przypadku kobiet. Osobiście borykam się z lekkimi zaburzeniami poznawczymi, jak ja to wole nazywać, przez nieustane porównywanie się z innymi koleżankami od podstawówki. Mimo tego, że jestem już w połowie liceum i po licznych sesjach z psychologiem nadal nie wyzbyłam się tego nawyku. Jest to cholernie ważne aby mówić o tym i liczę, że nawet w szkołach pojawią się te tematy przykładowo na godzinach wychowawczych lub podczas specjalnych spotkaniach z pedagogiem (domyślam się, że nie wszędzie jest taka możliwość lub może to wyglądać w inny sposób, jest to tylko i wyłącznie przykład). Sama jestem sfrustrowana brakiem poruszania aż tak często poruszania takiej kwestii jak porównywanie się na tle inteligencji. Jest tyle aspektów o które można być zazdrosnym, a zamiast dostawać pomoc, często można nawet zostać wyśmianym lub zignorowanym. Od zawsze słyszę zdania "Jesteś piękna i mądra, po co masz się porównywać?" i choć powiedziane w dobrych intencjach nie jest to pomocą. Zamiast pytać po co można nawet zaproponować sesje u terapeuty lub u szkolnego pedagoga. Jest tyle możliwości obecnie aby pomagać takim osobą, aby zwalczać niską samoocenę wśród nie tylko nastolatków, a nadal czuję, że robione jest za mało w tej kwestii...Liczę, że to właśnie Internet stanie się tym miejscem, które pomoże zapoczątkować w Polsce walkę z zazdrością, porównywaniem się oraz niską samooceną. Życzę każdemu kto zechciał to przeczytać miłego dnia oraz powodzenia w szukaniu spokoju i miłości do samego siebie!

 • Ja często mówię szczere komplementy i nigdy nie miałam intencji żeby kogoś urazić, a mimo wszystko znalazła się koleżanka, która na komplement o pięknych, rudych włosach zmierzyła mnie wzrokiem i powiedziała "to nie są rude. To toffi-karmel" i poszła.

 • To tak działa że jak "mamy się porównywać do tych lepszych" -co często słyszałam -wtedy zawsze będziemy najgorsi. Zamiast doceniać do w czym dobrzy jesteśmy.

 • Czemu się tak uczepiłaś Zosi hahhahah przecież to ja 😂😂😂😂

 • Hej, zrobisz filmik o tym, jak i gdzie lub co zrobić, aby nie mieć włosków łonowych na udach? Tych czarnych, które łączą się z miejscem intymnym?

 • Jesteś cudowna

 • Mi nigdy rodzice tak nie mówili i się cieszę

 • Ja ciagle byłam porównywana z innymi dziewczynami przez chłopaków . Nie były to zbyt miłe komentarze. Wpadłam w depresje przez to.

 • Masz prześliczne dołeczki

 • Dziękuje, że poruszasz takie tematy. Chyba powinnam to pokazać swojej mamie

 • Ja mam na imię Zosia

 • Bardzo ważny temat! Tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo może to wpłynąć na nas czy na innych i samoocenę. Ja też bojąc się porównywania i krytyki długo zwlekałam ze spełnieniem swojego marzenia jakim było założenie kanału na YT. W końcu się odważyłam ale nadal to porównywanie do innych trochę mnie przeraża. W każdym razie stwierdziłam chce w końcu poopowiadać o czymś co bardzo lubię czyli m.in o torebkach 😀😘

 • Myślę że to tyczy się nie tylko kobiet

 • Dziękuję za ten filmik. Właśnie miałam zrezygnować z czegoś co mi sprawia frajdę tylko dlatego, że znam osobę, która robi to lepiej.

 • No wiesz, nie każdy jest we wszystkim dobry a każdy jest w czymś dobry. Przecież nie każdy jest idealny, każdy jest inny.

 • "-Mamo, dostałam 4 z matematyki -a co dostała Ania? -5 -a dlaczego Ty nie dostałaś 5 jak Ania?" "-mamo, dostałam 4 z polskiego, ale reszta klasy dostała słabsze oceny, a Ania 1 -ale mnie Ania i reszta klasy nie interesuje" czy jakoś tak to szło xD ale każdy wie o co chodzi z taką sytuacją, przede wszystkim o hipokryzje rodzicow. No a co do pisania czegoś niemiłego to ostatnio na fb odpowiadałam na pewien komentarz, w którym wytknęłam lasce błąd, chwilę wymieniałyśmy się argumentami, z mojej strony całkowita kultura, z jej strony mniej oczywiście, a w końcu, gdy znudziła mnie ta dyskusja zacytowałam poszczególne fragmenty jej wypowiedzi po kolei i się do nich odnosiłam, a ona edytowała swój główny komentarz i zmieniła całkowicie jego kontekst i treść, żeby wyszło, że ona ma rację, a dlaczego ja jej się czepiam o coś czego nie napisała, bo jej chodziło o coś innego i w ogóle hit, napisala"cZyTanIe zE zRoZuMiEnIeM" w momencie, w którym edytowała komentarz o 180 stopnixD w uj żałosne. I to niby starsza kobieta ode mnie xD ale jak ktoś jest inteligentny to zauważy, że laska coś zrobiła, chociaż swój komentarz ostatni z cytatami też edytowałam i na końcu napisałam edit: no i że dziewczyna zmieniła treść i kontekst głównego komentarza, na który odpowiadam, więc moje odpowiedzi mogą wydawać się nie pasujące teraz xD to tak odnośnie tego, gdy ktoś wmawia, że czegoś nie napisał, gdy to napisał.

 • Hej, mam pytanie. Czy zajmujesz się może jeszcze trochę włosami? Wiem, że na samym początku miałaś filmy o włosach i czy teraz też jesteś jakby z nimi na czasie ? Czy zupełnie nie ?

 • Ej chwila, jak to brak makijażu na rozmowie kwalifikacyjnej to coś złego? Dlaczego? Kto powiedział że trzeba się w ogóle malować? ALbo kto powiedział, że nie wolno tego robić? Omg, bez przesady, niech każdy robi co chce, ale ocenianie pod względem braku makijażu bądź jego posiadania jest poniżej krytyki XD

 • Cieszę się, że poruszasz tak ważne tematy! Zgadzam się z Tobą w 100% 👏❤️

 • Bardzo wartościowy film! Dziękujemy za taką wypowiedź ❤

 • Bardzo dobrze, że poruszasz takie tematy. Jest to ZAWSZE bardzo potrzebne... Niestety jest tak, że (tak jak powiedziałaś) bez makijażu - źle, niechlujnie z makijażem - plastik, sztuczna chuda - deska, anorektyk grubsza - tłusta, beczka spokojna - depresja, zamknięta w sobie energiczna - wredna itd... Też jestem osobą, która właśnie ma inne zdanie, ubiera się jak chce, czytam kryminały, słucham innej muzyki, nienawidzę romantycznych książek czy filmów, interesuję się ll Wojną Światową - to jest największy problem, cały czas słyszę, że dziewczyna nie powinna się tym interesować, że to nie kobiece a jak powiem, że interesuję się makijażem czy pielęgnacją twarzy to słyszę, że jestem sztuczna albo że to nie mogą być zainteresowanania... Jeszcze raz gratulacje!!! ❤️

 • Super filmik ❤️❤️💖

 • 😘😘😘😘

 • Dziękuję za poruszenie tego tematu🙂💚

 • Bardzo Ci dziekuje za poruszebie tematu "kobieta kobiecie wilkiem". Jak to jest, ze my kobiety nie potrafimy siebie nawzajem wspierac sczerze prawdziwie I z wyrozumialoscia. Jako kobiety, uwazam, mamy wiele do nadrobienia. Pozdrawiam.

 • Większość osób które tak wyśmiewają mają swoje "sekreciki" :D

 • Super że robisz takie odcinki💯😘

 • Bardzo mądry temat ...❤️cieszę się, że zdecydowałaś się i tym nagrać

 • Dziękuję za ten materiał. Niesamowicie pomocny i ważny. Mam nadzieję, że dotrze do jak największej ilości osób. Gdy oglądałam, skojarzyła mi się jedna rzecz. Bardzo częste w ostatnich latach są komentarze krytykujące zostawanie rodzicem. Pojawiła się fala kobiet, które udają, że są lepsze, bo przełamują kulturowy schemat i nie chcą mieć dzieci. Komentarze typu "żywy inkubator", "macica zamiast mózgu", "nie masz niczego sobą do zaoferowania, więc zostałaś matką" piszą tylko i wyłącznie kobiety, nie zauważyłam, by autorem któregoś był mężczyzna. Jest to przykre, szczególnie, że by wystarczyła w społeczeństwie jedna zmiana - zaakceptowanie tego, że inni mają prawo myśleć/robić po swojemu i zostawienie ich w spokoju. Nie chcesz mieć dzieci? Ok! Twoje życie, Twój wybór.

  • Bo to bierze się z wynaturzonego feminizmu, gdzie mówi się, że dziecko to ciężar, że blokuje kobiecie karierę zawodową etc.

 • Hej, zapraszam na najnowszy filmik na moim kanale!

 • Takie filmy są bardzo przydatne :)

 • Czemu według mnie twoje włosy są ostatnio takie "tłuste"

 • A propo przykładu z "Zosią" to też tak miałam. Potem kiedy przestałam się z nią zadawać przestano mnie porównywać. W tedy miałam o wiele więcej kompleksów którymi się przejmowałam. Teraz mam jakieś swoje kompleksy, ale nie przejmuje się nimi i staram się je naprawić. A chciałam jeszcze dodać, że kiedyś skomentowałam Cię Angeliko, kiedy nie miałaś makijażu i pokazujesz swoje można to tak nazwać "prawdziwe oblicze" a nie tak jak inne influenserki. Chyba źle wytłumaczyłam, bo skomentowałaś, że to ich sprawa. Nie miałam na myśli że makijaż jest zły, bo nie jest i sama się nim interesuje. Bardziej mi chodziło o to, że inne youtuberki kiedy się mocno pomalują albo zrobią sobie operację plastyczną lub gdy mają coś w sobie ładnego to mówią " ah ale ja mam wielki nos" lub "och mam małe usta" (a miala operację plastyczną). Bardziej chcą by obserwatorzy je komplementowali i pocieszali że tak nie jest. I widząc taką dziewczynę co mówi że ma np. małe usta a ma botoks to może jakąś nastolatkę (ale i nie tylko) wprowadzić w kompleksy. Wiadomo że coś co dla takiej kobiety może być kompleksem dla innych może być wymarzonym wyglądem, bo o gustach się nie dyskutuje, lecz w przypadku takim jak z tymi ustami co przytoczyłam takie mówienie jest zbędne. Znam jedną dziewczynę która narobiła sobie dużo kompleksów przez to że jedna influencerka tak mówiła że "ale mam duży nos, małe usta i gruby brzuch" a przy okazji miała malutki nos, duże usta po botoksie i była szczupła, a ta specjalnie nic nie jadła bo chciała być jeszcze chudsza tak jak mówiła że chciała by wyglądać jej influencerka mimo że ta influencerka była już taka i bardziej jak by była chudsza to by było nie zdrowe. Ja jej tłumaczyłam by się nie słuchała tej kobiety bo ta kobieta bardziej już nie schudnie bo po 1. To by było niezdrowe 2. By już raczej nie chciała bo by straciła jak to ona mówi "swoją pupę która wypracowała na siłowni" i tylko tak powiedziała swoim widzom że by straciła trochę na wadze bez przemyślenia. Koleżanka ta nie chciała słychać bo siadły tej kobiety jej to na psychikę. Pewnego dnia mało co nie zemdlała bo nie jadła od wczorajszego ranka. Czyli prawie jedną dobę. Mam nadzieję że udało mi się wyjaśnić o co mi chodziło 😅 Życzę miłego dnia, wieczoru czy też nocy. Pozdrawiam!

 • Świetny film! Podobnie jak ty od małego byłam porównywana do różnych "Zosi", bo były takie grzeczne, tak dobrze się uczyły itp. Powtarzali to rodzice, nauczyciele. Co najgorsze, przyjaźniłam się z "Zosiami", bo chciałam być taka jak one, ciągle w książkach siedziałam, interesowałam się tym co one itp. Tolerowałam to jak źle się odnosiły w stosunku do mnie, obgadywały mnie z innymi "Zosiami" i w sercu ich nie lubiłam za to że właśnie takie były. Ale nadszedł czas gdy powiedziałam: "dość" i odcięłam się od nich i zaczęłam być sobą. Co z tego, że się gorzej uczyłam, że zaczęłam słuchać innej muzyki czy inaczej się ubierać? Byłam sobą. I nie pod publiczkę, żeby inni mnie chwalili. I mega się cieszę, że zrobiłam to w dość wczesnym wieku (jakoś w gimnazjum), bo wchodziłam w dorosłość będąc sobą :) I nie rozumiem czemu nadal w społeczeństwie porównuje się każdego do innych. To nie jest motywujące, gdy mówi się: bo "Zosia" dostała piątkę, a ty czwórkę :(

 • Wszystkie Zosia łapka w górę haha

 • Dziękuję ci za ten film🥰

 • ja nigdy nie spotkałam z takimi tekstami

 • Bardzo dobry i potrzebny materiał :) pozdrawiam cieplutko :)

 • Ja zawsze byłam tak porównywana do kuzynki. Na szczęście odcięłam się od jej i jej rodziny, z reszta sama zaczęła się odsuwać jak zauważyła, że zmieniłam się w pewną siebie kobietę, która potrafi o siebie zawalczyć. Nie spodobało jej się to, że nagle, mała cicha dziewczynka, odnosi sukcesy. Moja rodzina nigdy nie chwaliła się, tak jak oni kuzynką. Jak to się zmieniło, i nawet moja mama zaczęła opowiadać o mnie, o moich sukcesach, to nawet pochwalić nie potrafili :) widać było, że źle się z tym czują.

 • Jakbym słyszała historię mojego życia :D Już sobie z tym poradziłam, cieszę się, że ty też. Super fajny i potrzebny filmik, trzymaj się

 • Kogo jeszcze oglądacie na YT?

  • @Tropical Girl tak samo, miałam kilka podejść do niej, bo wg mnie ma irytujący głos, ale teraz już nie zwracam uwagi

  • jeśli interesuje Panią makijaż i lifestyle to ja lubię MsDoncellitę, ma również kanał sportowy (oczywiście nie reklamuję) :)

 • 1:33 ja mam taką koleżankę w klasie

 • Miałam kiedyś w podstawówce przyjaciółkę, która uczyła się niewiele lepiej ode mnie. Rodzice pomimo tego, że i tak miałam pasek na świadectwie, porównywali mnie z nią, że ona lepiej się uczy, jest grzeczniejsza itd (mimo że nie znali jej tak dobrze jak ja). W ten sposób, przez ciągłe porównywanie i ukrytą rywalizację między nami, przestałam ją lubić i nasza przyjaźń się rozpadła :( Porównywanie jest mega szkodliwe i super, że poruszyłaś ten temat!

 • Mogłabyś zareagować na pielęgnację Hailey Bieber na jej nowym kanale?

 • Hej. Jak myślisz, skąd i dlatego wynikają takie różnice między relacjami kobiet, a mężczyzn? Ostatnio się nad tym zastanawiam... Pozdrawiam :)

 • Dziękuję Ci, że nagrałaś ten film.

 • Kurde. Nie lubię tego powiedzenia "babskie rzeczy". Po prostu nie lubię tego, nawet nie wiem, czemu, ale mnie wkurza.

 • Ja chyba miałam bardzo udane dzieciństwo pod tym względem. Mama nigdy na mnie nie naciskała ani nie porównywała do nikogo. W zasadzie nigdy też nie zastanawiałam się jak inni mnie odbierają czy co o mnie myślą, po prostu byłam sobą i rozmawiałam z osobami, które też takie były i miały gdzieś jak się ubieram albo co lubię. Tak było w podstawówce przynajmniej XD Ale myślę że czasem porównać się do kogoś to nic złego i jest to raczej naturalne zachowanie, tylko wiadomo do wszystkiego trzeba podchodzić z głową. Ja później zaczęłam porównywać się do innych pod względem wyglądu i na początku byłam sobą załamana , swoim wyglądem właśnie, ale teraz to daje mi trochę motywacji aby się nie opychać tym jedzeniem i zacząć kontrolować tę wagę jednak. A tak z innej beczki, nadal lubię oglądać bajki dla dzieciaków i ojciec mi to cały czas wypomina, że nie powinnam już takich rzeczy oglądać , ale jak mnie to relaksuje , a mu ani nikomu krzywdy nie wyrządzam to co w tym złego ? ;)

 • Angelika , nie obraź się ani nic. Ale nosisz soczewki , bo zawsze masz inny kolor oczu .--.

 • Uwielbiam ten kanał.

 • Niestety ale nie jedna gdy by mogła to by drugą udusiła z zawiści. Kiedyś w internecie (Zszywce) doświadczyłam takiej fali hejtu , jedna dziewczyna życzyła mi śmierci. Tam dopiero zobaczyłam kim jest kobieta dla kobiety. Byłam potem zakompleksiona ale potem jakoś wyszłam , fakt ja też porównuje się z innymi dziewczynami. W dzieciństwie Tato porównywał mnie z siostrą co mnie doprowadziło do bycia gorszym i nasze sylwetki co potem było ed. Mam krytyczny stosunek do swojego wyglądu ( może to wina że miałam trądzik) By the way nie przepadałam tak bardziej za Britney Spears a teraz jest number one u mnie.

 • Jako nastolatka nie uzewnętrzniałam swoich zainteresowań strojem, ale trochę od siebie a trochę przez wpływ otoczenia dążyłam do tego by być ,,inną niż inne laski". Jeśli podobał mi się jakiś mało ambitny film (chyba, że był horrorem) albo popowa piosenka to nie chwaliłam się tym. Nosiłam ciemne kolory, słuchałam rocka i muzyki klasycznej (wciąż słucham, ale nie ograniczam się do tych dwóch gatunków), gardziłam kolorem różowym i zazdrościłam koleżankom, że mają takie fajne glany, a mnie rodzice nie chcieli ich kupić. Jeśli podobało mi się coś ,,babskiego" nie mówiłam o tym głośno. Teraz się z tego śmieję i widzę, że w swoim ,,buncie" byłam jak ,,inne laski" tylko te zbuntowane ,,inne laski", z tym, że mnie trochę ograniczał sposób wychowania w tych moich popędach :D teraz wreszcie czuję luz. Może to dlatego, że trochę dojrzałam, a może dlatego, że już nie muszę się martwić o to, że żadna grupa rówieśniczą mnie nie zaakceptuje (nie pasując do większości szukałam akceptacji wśród klasowej mniejszości). Chyba każdy albo prawie każdy przechodzi taki etap. Teraz widzę, że prawdziwym ,buntem byłoby mówienie prawdy o swoich upodobaniach i bycie sobą, stwierdzenie: ,,tak, lubię rockowe kawałki, ale posłuchajcie jaki zajefajny utwór ma Beyonce" :D Wiem, że trochę nie na temat, ale wspomnienia wróciły :D

 • Jeju, jaki ten filmik jest wartościowy. Wylewają się z niego potrzebne dla społeczeństwa informacje. Miło, że edukujesz pod wieloma względami. Kosmetologia, choroby psychiczne czy np. poszanowanie kobiet. Kocham to jak mądrze się wypowiadasz. Potrafisz połączyć swoje poglądy i przekonania, ze spokojem ich wyrażania i nie naskakiwaniem na drugiego człowieka, bo TAK! Pozdrawiam!

 • 4 minuty temu suoer filmik

  • wow dopiero sir opublikowalo djbhbdnsh godzina temu*

 • Cześć ziemniaczku ;P

 • W PORÓWNANIU DO (tu wstaw) mówisz bardzo z sensem 🤣💓💓💓

 • Pragnę przypomnieć, że rodzice (nie wszyscy) mają w zwyczaju mówić coś typu "ucz się jak ktoś tam", " nie możesz być grzeczny/na jak ktoś tam". A kiedy dziecko użyję argumentu, że np. "Cała klasa napisała źle ten sprawdzian" to odpowiedź brzmi "inni nas nie interesują". To jest jedne z najgorszych rzeczy, jakie mogą zrobić rodzice swojemu dziecku:

  • U mnie było to samo... ", dostałaś 4=??? a co dostała Zosia?" A innym razem "-innym też źle poszło - nie obchodzą mnie inni". Rodzice, nie róbcie tego swoim dzieciom 😕

  • takie prawdziwe pozdrawiam z 6 klasy podstawóki

  • @Angelika Grabowska chodziło mi o to, że jeżeli dziecko odwoła się do kogoś innego, że ta osoba zrobiła tak a inna tak to rodzice często mówią, że inne dzieci ich nie obchodzą. Mimo, że wcześniej porównywali je do innych i zwracali mu uwagę, że ktoś uczy się lepiej i dlaczego on nie może uczyć się jak koleżanka/kolega z klasy. 💛

  • Ten sprawdzian i tak nie ma większego zaczenia tak naprawdę :D Tak samo jak oceny ze szkoły. Dzisiaj żaluję, że się tym w ogóle przejmowałam.

 • Super ciekawy temat , tyle rzeczy slysze adekwatnych :D tez kiedys myslalam ze trzeba miec takie latki, ale teraz niech kazdy robi sobie co tam chce ;) moj ex tez mnie tak ocenial w stylu " a dlaczego ogladasz to a nie tamto etc albo ta dziewczyna to robi to a Ty nie " pozniej zrozumialam, ze to bylo toksyczne

 • W pełni zgadzam się z Tobą, jak zawsze super film ❤️

 • Dziękuje, że poruszasz takie tematy.. coraz mniej ludzi o tym mówi :(

  • Myślę, że wlaśnie coraz wiecej :) i świadomość rosnie

 • Mam bliską kuznke w moim wieku i nas od dziecka porównywano a głównie ją do mnie. Ja byłam tą z lepszymi ocenami i lepiej się zachowywałam i zawsze słyszałam że powinna brać że mnie przykład, że powinna się uczyć lepiej itd. W okresie podstawowoki i gimnazjum weszło jej to tak mocno na psychikę że interesowała się wszystkim co ja. Moje cele życiowe to były jej cele życiowe co mnie bardzo denerwowało. Gnębiłam ją czując się lepsza skoro ciągle do mnie ją porównywano. Dzisiaj jest mi wstyd za własne zachowanie. Ona znalazła swoją drogę wreszcie chociaż dalej widzę że boi się własnego zdania. I jak całe życie się gryzłyśmy tak teraz w technikum przyjaźnimy się i mamy wreszcie dobrą relacje. Mamy wspólne zainteresowania i już mnie to nie drażni a cieszy że mamy wspólny temat Dlatego też uważam że najgorsze co można zrobić to porównywać kobiety, ogólnie ludzi do siebie. Bo to niszczy osobę "gorszą" i tą "lepszą". Gorsza traci wiarę w siebie, traci siebie i stara się być kimś innym, a ta lepsza zatraca się w swoim narcyźmie. Ten narcyzm został mi do dzisiaj ale staram się zwalczać go. Pozdrawiam. Bardzo fajny film i cieszę się, że takie materiały powstają

  • Tak samo miałam. I były pytania: co ona dostała? A co ty? Doszło do tego że przestałam im mówić o moich ocenach. Od 2 klasy podstawówki miałam pasek. Dostałam 4 a dlaczego nie 5? -6 a czemu nie 6? Za to jak mój brat co miał słabe oceny dostawał 3 to od razu na cały dom: ,,Patrz (moje imie) jaki twój braciszek mądry, za chwile będzie ci pomagał" Dobrze że teraz jestem w 1 klasie LO i mamy system punktowy. I jeszcze moi rodzice chcieli żebym miała stypendium (hahaha, dobre sobie) została lekarzem albo w wojsku (nigdy). Jestem najmłosza, ale zawsze mam najgorzej.

  • Najważniejsze że Ty widzisz błąd , bo są tacy co uważają to za dobre. Dla niektórych gnębienie kogoś to po prostu dowartościowanie się.

  • To nie twoja wina :( to tak naprawdę dorośli nastawiali was przeciwko sobie, zapewne nieświadomie, ale to oni robli Wam krzywdę. Super, że udało Wam się dogadać!

 • Angeliko, chciałam tylko dodać, żebyś nie winiła siebie z przeszłości za taką postawę "jestem lepsza, bo nie jestem jak inne dziewczyny". Zapewniam, że nie wymyśliłaś sobie tego sama. Cały czas dostajemy sygnały od otoczenia, że kobiecość jest czymś pustym. Możliwe, że Ty dostawałaś takich sygnałów naprawdę bardzo dużo i w rezultacie przyjęłaś postawę obronną. Najważniejsze, że już nie myślisz w ten sposób. Ale naprawdę, nie wiń się za to, bo to był mechanizm obronny, za którym skrywało się dużo bólu. W wieku nastoletnim większość osób zachowuje się w ten lub podobny sposób.

  • @Romuald Andrzejczak to też, bo chodzi o sprawianie, żeby ktoś wątpił w swoje zdrowie psychiczne i to, co widzi i słyszy. A celem jest, tak jak mówisz, pozbawienie kogoś samodzielności, wiary we własny osąd sytuacji.

  • @sowka lechuza O ile wiem, gaslighting to jest robienie z kogoś idioty po to, by go od siebie użależnić; to robi np. Gothel w "Zaplątanych".

  • @Angelika Grabowska I to jest super podejście!!

  • Dzisiaj o tym wiem! Nie mam w stosunku do siebie wyrzutów za to, jaką byłam nastolatką, bo patrząc obiektywnie na to, przez co przeszłam to i tak dałam sobie świetnie radę :D Natomiast szkoda, że nie miałam wtedy kogoś, kto przetłumaczyłby mi tego typu rzeczy, dlatego ja dzisiaj to mówię :)

  • A swoją drogą to zjawisko, o którym mówisz od minuty 9:56 nazywa się gaslighting. Bardzo dobrze, że umiesz je wyłapywać :)

 • Ja właśnie nigdy nie lubiłam "babskich" rzeczy. Wolałam bardziej męskie rzeczy jak różne bajki i ubrania i lepiej się czułam w otoczeniu chłopaków niż dziewczyn ale nigdy nie uważałam że osoby które lubią damskie rzeczy są puste, bo wiedziałam że każdy jest inny mimo że próbowali mnie wyuczyć abym lubiła różowy i takie rzeczy

 • Bardzo pomagasz takimi filmami trzymam kciuki za dalszy rozwój 🤍❤️

 • Wniosek jest taki: Ludzie nie chcą być SOBĄ tylko KOPIĄ np. jakiegoś influencer. Okropne to jest.... bycie sobą jest najlepszą rzeczą, bo jest sie ORYGINALNYM. Można się INSPIROWAĆ, a nie być TĄ SAMĄ OSOBĄ....😒😔

  • To normalne w wieku nastoletnim, że sobie szukamy idoli :) grunt, żeby znaleźc wartościowych

 • Bardzo dobry i potrzebny film Ode mnie: Ja w dzieciństwie byłam i często nadal jestem odbiorczynią komentarzy typu "jak dziewczynka może mieć bałagan", "twoje koleżanki potrafią być grzeczne". Nikt nie zwracał uwagi na to, że nie lubię mieć idealnie czystego pokoju, ponieważ wtedy nie wiem gdzie położyłam rzeczy i lubiłam zabawy uznawane za "chłopięce", czy "niegrzeczne" (np. siłowanie się). To traktowanie mnie jak przedmiot z wadą, którą trzeba wypominać sprzedawcy żeby naprawił usterkę.

 • Zrób o tym film jak przestać porównywać się do innych

 • O matko świetny film, otworzyłam mi oczy na niektóre sprawy :D PS jesteś super piękna i inteligentna ❤️

 • Cieszę się że ktoś porusza takie tematy ❤

 • Bardzo potrzebny temat i dobrze że o nim mówisz. Porównywanie jest niestety bardzo częstym zjawiskiem Pozdrawiam (◍•ᴗ•◍)

 • Super filmik! Niedawno odkryłam Twój kanał i zaczęłam przeglądać starsze filmy. Robisz naprawdę kawał dobrej roboty i żałuję, że nie miałam takiego wzorca, gdy byłam nastolatką. Myślę, że zmieniło by to wiele w moim nastawieniu do świata i ludzi (plus pewnie poprawiło stan mojej skóry na twarzy) 😅 Trzymaj się! ❤️

 • Dokładnie! Cieszę się, że ktoś w końcu poruszył ten temat. Szkoda tylko, że w filmie nie wspomniałaś o tym jak porównywane jest coś, co nigdy nie powinno - wygląd. ,, X jest p r a w d z i w ą pięknością, przynajmniej nie zrobiła sobie nosa jak Y". Ludzie nie powinni być rozliczani za takie rzeczy

 • Miłego dnia

 • To było wartościowe 👌🏻

 • Nie masz pojęcia jak wdzięczna jestem za ten film.Udało Ci się jeszcze celniej zwerbalizować to co mnie samej często chodzi po głowie. Dziękuję.

 • Hej

 • Bardzo dziękuję Ci za ten odcinek! Szukałam czegoś takiego od dawna!

 • ♥️

 • Bardzo lubię Angelikę, ponieważ zawsze mi odpisuje na komentarze :) :) :)

 • Rozumiem cię, tez tego nie lubię, to całe porównywanie się. Ostatnio bardzo zaprzyjaźniłam się z pewną dziewczyną i moi rodzice pierwsze o co zapytali to o to jak się uczy i że napewno lepiej ode mnie itp. No ughhh... Myślałam, że ich rozszarpie... A propo makijażu, pamiętam jak kiedyś bylam z rodzicami w MacDonald's i obsługiwał nas naprawdę przemiły chłopak, prawie w moim wieku, no i on miał tylko lekko pomalowane oczy i rzęsy, a mój ojciec od razu po przyjęciu zamówienia skwitował sytuacje jednym słowem, ktore odnosi się do części rowerowej. Mi się wtedy tak wstyd zrobiło za własnego ojca, że myślałam, że wyjdę z samochodu .

  • Rozumiem :( i przykro mi, że Cię to spotyka. Doświadczałam tego samego. Bliskich edukuję w tych kwestiach, jeśli słyszę coś homofobicznego, rasistowskiego, transfobicznego. Oni często wypowiadają to automatycznie, bo odpowiada za to ich własne wychowanie.

 • Brokat😭

  • @Angelika Grabowska to był tylko przykład :) wiadomo, ze osoby, które są bardziej kontrowersyjne będą szerzej komentowane :) absolutnie się nie przejmuj - nie zbawisz całego świata, rób swoje ! ☺️

  • @Alicja nie miałam pojęcia, że była jakakolwiek afera z Adą, podczas nagrywania mojego materiału. Poza tym żart z brokatem to żart, nikt nie naśmiewa się z samej Ady a ona z tego co widziałam, sprzedaje pod tym hasłem produkty w swoim sklepie. Także to absolutnie nie jest nic personalnego.

  • @Angelika Grabowska myśle, ze skoro wolisz unikać porównywania się, czy śmiania z innych twórców powinnaś rozważniej wybierać filmy, które komentujesz.. jak widzisz temat brokatu przywarł do wiadomo kogo i zrobiła się karuzela śmiechu nie do zatrzymania.. mam świadomość, ze są tematy, które się dobrze klikają, ale warto być rozważnym zamiast wkładać kij w mrowisko i dziwić się, ze ktoś drwi. Takie społeczeństwo :( pozdrawiam ! 😘

  • O właśnie ^

 • Witam ❤️ Temat znany, to jest przykre 🥺

 • Najgorsze jest gdy rodzice porównują swoje dzieci do innych, albo wręcz między rodzeństwem. Takie zachowania uczą dzieci że to normalne, przez co potem w dorosłym życiu też porównują ludzi między sobą. A wszyscy jesteśmy po prostu różni więc porównywanie kogokolwiek do kogokolwiek jest po prostu szkodliwe

  • Tak to prawda. Potem się dziwią skąd kompleksy i czemu mówi że jest brzydka.

 • Super że poruszasz taki temat